دانلود ترجمه مقاله درمورد مرز مارتنزیتی براساس اندازه گیری های مغناطیسی در نمودار WRC-1992

دانلود ترجمه مقاله درمورد مرز مارتنزیتی براساس اندازه گیری های مغناطیسی در نمودار WRC-1992
برای دریافت رایگان نسخه انگلیسی این مقاله اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ترجمه این مقاله کلیک یا به قسمت زیر مراجعه فرمایید.

عنوان انگلیسی مقاله: A Martensite Boundary on the WRC-1992 Diagram
عنوان فارسی مقاله: مرز مارتنزیتی، براساس اندازه گیری های مغناطسی و آزمون های خمیدگی لایۀ طولی برای نمودار WRC-1992
دسته: مکانیک
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 23
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه:
خط  مرز مارتنزیت بالای از نمودار شافلر برای  فلزات جوش فولاد ضدزنگ را می توان به نمودار WRC-1992 جابجا کرد. با اینحال، اندازه گیری های مغناطیسی و آزمون ها خمیدگی لایۀ طولی  فلزات جوش تطابق خوب و مفید با این مرز را نشان نمی دهد. بسیاری از ترکیبات رسوب اکی والان های کروم و نیکل کمتر از اکی والان مرز مارتنزیت جابجا شدۀ شافلر هچ گونه مارتنزیت رسوب شده را نشان نمی دهد و آزمون خمیدگی لایۀ طولی  2T را پشت سر می گذراند. براساس اندازه گیری های مغناطیسی و آزمون های خمیدگی تقریبا 100 ترکیب فلزی جوش که به صورت رسوبات قوسی غوطه ور تک عبور بر روی فولاد نرم ASTM A36 بدست آمد، مرز مارتنزیتی جدیدی برای افزودن به نمودار WRC-1992 پیشنهاد می شود. این مرز ترکیباتی که نسبت به مارتنزیت واکنش نشان نمی دهند و  آزمون خمیدگی لایۀ طولی  2T را پشت سر می گذرانند را از ترکیباتی که وجود مارتنزیت رسوب شده را نشان می دهند و در آزمون خمیدگی شکست می خورند، جدا می کند. از آنجا که منگنز در نمودار WRC-1992 قسمتی از اکی والان کروم و اکی والان نیکل نیست،  خط مختص سطح Mn لحاظ شده در آزمون ها –تقربا 1%،  میباشدکه برای کلاد کردن (پوشاندن) قسمت اعظم فولاد ضد زنگ و موقعیت های اتصال فلزی غیرمشابه مناسب است. این خط احتمالا برای رسوباتی که محتوی Mn خیلی زیاد هستند،  نقش محافظتی ایفا می کند. 
کلیدواژه: مارتنزیت، فولاد ضدرزنگ، فلز جوش، نمودار WRC-1992، پوشش(کلاد)، اتصال فلز غیرمشابه
مقدمه:
نمودار WRC-1992 (مرجع 1) برای فلزات جوش فولاد ضد زنگ توسط موسسۀ بین المللی جوشکاری (IIW)به عنوان دقیق ترین و مرجح ترین نمودار تشکیل به منظور برآورد و پیش بینی فریت در فلزات جوش فولاد ضدزنگ فریتی- آستنیتی دولایه و ظاهرا آستنیتی به رسمیت شناخته شده است (مرجع 2).  در نتیجه،  این نمودار با ASME Boiler and Pressure Vessel Code همراه با ضمیمۀ 1994زمستان آن ثبت شد. علاوه بر صحت پیش بینی کنندگی بهتر از نمودار DeLong (مرجع 4)،  نمودار WRC-1992 گسترۀ پیش بینی را تا ماکسیسمم 100 FN گسترش می دهد. بااینحال، نمودار شافلر خیلی قدیمی (مرجع 5) مطابق شکل 1،  همواره برا پش بینی فریت در پوشاندن (کلاد) و اتصال فلز غیرمشابه (مرجع 6) در قسمت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید
کلید: درمورد مارتنزیت، درباره فولاد ضدرزنگ، فلز جوش ، نمودار WRC-1992، پوشش(کلاد) ، اتصال فلز غیرمشابه ، ترجمه مقاله درمورد مکانیک ، رسوبات قوسی غوطه ، نمودار شافلر ، مغناطیسی ، آزمون خمیدگی شکست 
  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا شمارنده 20file.vcp.ir Real PR >