دانلود پروژه با عنوان بررسی پیدایش اولین شهرهای تاریخ ، پایان نامه

دانلود پروژه با عنوان بررسی پیدایش اولین شهرهای تاریخ ، پایان نامه

پروژه ، پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی
عنوان کامل پایان نامه : بررسی پیدایش اولین شهرهای تاریخ
دسته: تاریخ
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات پروژه: 54
جهت مشاهده فهرست مطالب این پروژه اینجا کلیک نمایید
______________________________________________________
بخشی از مقدمه:
به عقیده بسیاری از دانشمندان از جمله بارده 1، برنام هریزی شهری یا شهرسازی ،نخستین بار توسط کلرژه 2 در سال 1910 مورد استفاده قرار گرفت . متعاقب این واقعه ،-1923) جامعه فرانسوی معماران - شهرسازان در سال 1914 به ریاست اوژن هنارد 31849 ) بنیا نگزاری شد . بعدها، در سال 1924 ، انستیتوی شهرسازی دانشگاه پاریس به وجود آمد . ورود این علم به طور رسمی در عناوین دانشگاهی به حدود سی سال بعد یعنی به سال 1953 زمانی که گوتن 4 آن را به عنوان بخشی از معماری در عناوین درسی خود گنجاند، بر میگردد.بر طبق تحقیقات به عمل آمده ، اولین فردی که به طور اصولی در زمینه برنامه ریزی شهر ی یا شهرسازی دست به فعالیت زد ، فردی از اهالی میلتوس 5 به نام هیپوداموس 6 بود. وی در حدود سال 480 قبل از میلاد م یزیست. 7واتسلاف ا وستروفسکی 8  که یکی از کارهای بزرگ مربوط به برنامه ریزی شهر ییا شهرسازی را به رشته تحریر درآورده است ، عنوان میدارد که شاید بتوان ادعا نمود که اولین فردی که اقدام به چاپ و انتشار کتابی در رابطه با پیشگام ان برنامه ریزی شهری نمود، پوس نر 9 باشد . وی در سال 1936 کتابی در باره پیشگامان معماری مدرن منتشر کرد . لوکوربوزیه آغاز شهرسازی معاصر را در پایان قرن هفدهم میداند و لوئیچهاردهم را نخستین شهرساز دنیای غرب ، بعد از تمدن روم معرفی میکند . امازیگفرید گیدیون 10 ، آغاز شهر سازی مدرن را ب هیک قرن پیش از آن ، یعنی دوره پاپیسیکستوس پنجم مربوط میداند . چرا که این اولین شهرسازی بود که شهر راارگانیسم ی زنده و چند بعدی تلقی میکرد.
1. G.Bardet
2.. PE.. CHleenragred
3. Gotten
4. Miletus
5. Hippodamus
2081 ق . م.) را به دلیل این که اولین قوانین شهرسازی را تدوین و به مرحله - 7. البته گروهی حمورابی ( 2123اجرا گذاشته است، نخستین شهرساز و برنامه ریز شهری معرفی میکنند. ولی از زندگی و آثار این دانشمند،اطلاعات دقیقی در دست نیست.8.W. Ostrowski91.0 N. .Z P. eGvisdneeornدول ت شهرها؛ برنامه ریزی شهری در عهد استان3برونو زوی 1، معماری از اهالی فرا 2 به نام بیاجو روزتی را در پایان قرن پانزدهم،به عنوان مبدع شهرسازی مدرن معرفی نمود.بعدها پاتریک گدس 3 نشان داد که شهر انگلیسی سالیسبوری 4، تقریبا تمامی خصوصیات و ویژگیهایی را که هوارد 5 برای با غشهر خود برشمرده است، داراست.حال آن که این شهر در قرون وسطی بنا شده بود. بنابراین میتوانیم سازندگان چنین شهرهایی را به عنوان شهر سازان مدرن معرفی نماییم. اما روستوتسف عنوان داشت که شهرهای دوره امپراطوری روم را باید سرآغاز عصرشهرسازی مدرن معرفی کرد. بهعقیده این دانشمند، این گونه شهرها، جای مهمی در شهرسازی غرب دارند. 

جهت دانلود کامل پایان نامه اینجا کلیک نمایید.
جهت راهنمایی و طریقه خرید پایان نامه اینجا کلیک نمایید.
کلید : پایان نامه درمورد شهر تاریخی ، پروژه در مورد تاریخ ، پاپیسیکستوس ، درمورد پیشگامان معماری مدرن ، شهر ارگانیسم ، شهرسازی  ، معماران شهرسازان ، شهر انگلیسی سالیسبوری ، لوکوربوزیه ،

2 نظر

 1. نظرات کاربران:

     manicure در ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۲۰:۵۲:۲۹
  Thanks for finally talking about >دانلود پروژه
  با عنوان بررسی پیدایش اولین شهرهای تاریخ ، پایان نامه <Liked it!

     How long will it take for my Achilles tendon to heal? در ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۱۰:۳۱:۵۸
  Hello, I enjoy reading through your article. I like to write a little comment to support you.


  نوشتن دیدگاه

بالا شمارنده 20file.vcp.ir Real PR >