دانلود پاورپوینت موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان مازندران 36 اسلاید
دانلود موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان مازندران 36 اسلاید تحقیق موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان مازندران 36 اسلاید مقاله موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان مازندران 36 اسلاید موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان مازندران 36 اسلاید
دسته: عمومی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 14 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 36
قیمت فایل: 9,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

قسمتی از محتوی پاورپوینت

 

تعداد اسلاید : 36 صفحه

موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان استان مازندران با حدود 24 هزار کیلومتر مربع مساحت بین 47 دقیقه تا 38 درجه و 5 دقیقه عرض شمالی و 50 درجه و 34 دقیقه تا 56 درجه و 14 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته ایت.
دریای مازندران در شمال، استان تهران و سمنان در جنوب و استان های گیلان و گلستان به ترتیب در غرب و شرق آن قرار گرفته است.
جغرافیای طبیعی و اقلیم استان طبیعت استان مازندران تحت تأثیر عرض جغرافیایی، ارتفاعات البرز، ارتفاع از سطح دریا، دوری و نزدیکی به دریا، وزش بادهای محلی و ناحیه ای، جا به جایی توده های هوای شمالی و غربی و حتی پوشش متراکم جنگلی قرار دارد.
به همین جهت و با وجود وسعت اندک، (و بر خلاف تصور عموم که آب و هوای آن را یکسره معتدل می دانند)، این ناحیه از تنوع آب و هوایی ویژه ای برخوردار است.
دو جریان بزرگ نقش تعیین کننده ای در آب و هوای استان ایفا می کند: یکی جریان هوایی شمال و شمال شرقی که از سیبری و قطب شمال به سوی جنوب و جنوب غربی پیش روی می کند و موجب سردی هوا، یخ بندان و ریزش برف و باران می شود.
آب و هوای استان مازندران با توجه به دما و بارش آب و هوای معتدل خزری آب و هوای سرد کوهستانی جاذبه های طبیعی منابع و تفرج گاه های آبی دریا و سواحل آن: خروش آب رودخانه ها، سرسبزی دامنه ها، صلابت دیواره ها، صعوبت صخره ها، شکوه قله ها، عطر وحشی گلها و گیاهان کوهستانی و رنگ لاجورد آسمان همراه با مزارع و فضاهای روستایی چشم اندازهای بی نظیری را پدید آورده اند خزر شمالی - خزر مرکزی - محور رامسر علم ده - دریاچه ولشت- آب گرم رامسر-آب معدنی آمولو -آبشار ایج یا ده قلو - غار دیو سفید غار یخ مراد - غار سیاه پور - غار هیلدو -غار خرم آباد- پارک جنگلی نور- پارک جنگلی نمک آبرود بناها و یادمان های تاریخی عمارت و باغ صفوی - مجموعه صفوی فرح آباد – عمارت و باغ رامسر برج سلطان زین العابدین - خانه نیما یوشیج محله قدیم آلاشت: محله قدیمی آلاشت، زادگاهرضاخان سر سلسله دودمان پهلوی در 18 کیاومتری زیرآب(منطقه سادکوه) قرار داشت.
آلاشت در منطقه ای کوهستانی و جنگلی واقع شده و خانه های آن، اغلب از خشت خام ساخته شده و بام ان ها نیز با تخته پوش پوشانده شده است.
کوچه های این محله، باریک، سنگی و شیب تندی دارند.
آلاشتی ها هر مرحله از دهستان را به نامی می شناسند.
زادگاه پهلوی اول در محله پهلوان خلیل قرار دارد که ساختمان آن در اصل دواشکوبه بوده است.
اشکوب فوقانی آن در اثر زلزله فرو ریخته بود که در دوران پهلوی دومبوسیله سازمان سابق میراث فرهنگی به همان سبک اولیه تجدید بنا شده است.
این خانه که محل سکونت عباسعلی خان(پدر رضاخان) بود، به خاطر یک رویداد تاریخی، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
این خانه پس از انجام تعمیرات و دوباره سازی توسط سازمان فوق، امروزه به عنوان کتابخانه عمومی شهر آلاشت مورد استفاده مردم و جوانان قرار می گیرد.
موزه و فرهنگ سرای کندلوس روستای کندلوس که امروزه آن را میخسار می گویند در دامنه های سبز و خرم سلسله جبال البرز در منطقه کجور مازندران قرار دارد.
فرهنگ سرای کندلوس بر فراز تپه ای مشرف بر روستای کندلوس بنا شده، دارای کتیبه ای سنگی است .

قیمت فایل: 9,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود