تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی

تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی

تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی

تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی دسته: مکانیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 2946 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 90

پروژه کارشناسی تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی شامل 90 صفحه و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مکانیک کاربرد دارد

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی

 

پروژه کارشناسی تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی شامل 90 صفحه و قابل ویرایش می باشد. این پروژه برای دانشجویان مکانیک کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پروژه را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب را قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

چکیده

مواد مدرج تابعی مواد مرکبی هستند که خواص مکانیکی آنها طبق تابعی معلوم و در جهتی مشخص تغییر می‌کنند. برای این دسته از مواد با توجه به خواص ویژه، کاربردهای بسیاری می‌توان متصور بود. در کاربرد‌های صنعتی، همواره گشودگی‌های اجتناب‌ناپذیر در سازه‌ی این دسته از مواد ایجاد می‌گردد، لذا تحلیل تنش حول گشودگی در این دست از مواد بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

استفاده از مواد FGM با تفاوت حرارتی بالا برای تحمل گرادیان های شدید حرارتی در صنایع هوافضا زمینه ی مطالعات جدید آنالیز تنش و کمانش حرارتی و مکانیکی صفحات و پوسته ها و تیرهای ساخته شده از اینگونه مواد را برای مهندسین و دانشمندان فراهم کرده است .

در این مقاله موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

 

معرفی مواد FGM:

کامپوزیت های لایه ای به دلیل خواص حرارتی ومکانیکی مطلوبی که از خود نشان می دهند در مقایسه با دیگر کامپوزیت ها ، به صورت گسترده و در زمینه های مختلف مهندسی کاربرد دارند . نقیصه ی این مواد تغییرات سریع خواص مواد در فصل مشترک بین لایه های آنها می باشد که به نوبه ی خود باعث تمرکزتنش و پیامد های نامطلوب ناشی از آن می گردد . FGM ها مواد جدیدی با ویژگی های انتخاب شده از مواد پایه بوده که با روش های مختلفی قابل دست یابی می باشند . خواص منحصر به فرد این مواد اولا به دلیل ماهیت کامپوزیتی آنها ودر درجه دوم به دلیل تغییرات تدریجی خواص فیزیکی در فصل مشترک این مواد بوده که به نوبه خود با کاهش تنش های پسماند و همچنین کاهش تمرکز تنش در فصول مشترک و افزایش خواص مکانیکی همراه می باشد . بنابراین این مواد به سرعت مورد توجه طراحان قرار گرفته و برای اولین بار به عنوان پوسته های محافظ حرارتی در راکتورها و سازه های فضایی به کار گرفته شدند . امروز FGM به عنوان موادی با قابلیت مقاومت در درجه حرارت های بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

به دلیل وجود گرادیان تغییرات توزیع مواد در FGM ، تخمین های مورد استفاده در کامپوزیت های معمولی قابل استفاده نمی باشند چرا که گرادیان تغییرات علاوه برمقیاس ماکرو در مقیاس میکرو و نانو نیز موجود می باشند و به نوبه خود باعث می گردد عیوب ساختاری مانند نابه جایی و جاهای خالی نقش مهمی را در روند انتقال حرارت و میزان خواص مکانیکی  ایفا نمایند . در این میان برای گریز از روابط پیچیده در بسیاری از تحقیقات ، ساده سازی های منطقی لحاظ می گردد. برای حل معالات دیفرانسیل مرتبه دو با ضرایب متغییر منتج شده از تحلیل رفتار این مواد روش کلی وجود ندارد  لذا در عمل بیشتر از روش های عددی برای تحلیل خواص این مواد استفاده می گردد.

و ...

 

عنوان : تحلیل موج تنش در یک ورق FGM تحت گرادیان و شوک حرارتی

فرمت : word

حجم : 2.87 مگابایت

تعداد صفحات : 90

 

فهرست مطالب

پروژه تحلیل موج تنش در یک ورق کامپوزیت

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا شمارنده 20file.vcp.ir Real PR >