پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری دسته: روان شناسی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1702 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری

 

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ساختار گرایان برای بررسی سنجش خانواده عمدتا می کوشند به ساختار و الگوهای تبادلی جاری آن توجه کنند. آنها به بستر و یا زمینه ی اجتماعی که رفتار بدکار خود را در آن نشان می دهد، توجه خاصی دارند. 

موضوع اصلی ساختار گرایان در ارزیابی خانواده :
۱- سازمان مرتبه ای خانواده ۲- توانایی خرده نظام ها در اجرای کارکردهای خود ۳ – اتحادها و تبانی های احتمالی خانواده  ۴- نفوذ پذیری مرزهای فعلی و انعطاف پذیری یا ناپذیری آن در شرایط مقتضی.

به طور کلی ارزیابی توان خانواده برای تغییر الگوهای تبادلی کهنه و یا از کار افتاده در راس امور قرار دارند. هدف اصلی هر ارزیابی از نظر ساختارگرایان تدوین یک نقشه ورود  به خانواده ،انطباق با شیوه مرسوم آن در رو به رویی با مسائل  و به محض ورود طرح ریزی مداخله های درمانی است .

نقشه برداری خانواده :

مینوچین برای نشان دادن الگوهای تبادلی کنونی خانواده از نمودار خانواده استفاده می کند.
نقشه برداری خانواده جایگاه یکایک اعضا را در رابطه با یکدیگر نشان می دهد. این نقشه تبانی ها، اتحادها، تعارض های اشکار و نهان و شیوه های دسته بندی اعضای خانواده برای حل و فصل تعارض را اشکار می کند و نشان می دهد که کدام یک از اعضا باعث انحراف تعارض و کدام یک برگرداننده هست.

این نقشه خطوط  مرزهای بین خرده نظام ها را نشان می دهد  که چه حرکتی در جریان است و حیطه های قوت و بدکاری،کدامند.

نقشه برداری خانواده دارای دو هدف است: ۱- سازمان خانواده به چه شکل است ۲- نشان می دهد کدام یک از خرده نظام ها بیشترین نقش را در مشکل دارد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

نقشه برداری خانواده

فنون مداخله ساختاری

الحاق 

بازسازی

اضداد

فعال سازی

مرز سازی 

بازگویی یا باز تعبیر

نامتعادل سازی

اهداف درمان

پایان

 

عنوان : خانواده درمانی ساختاری

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.66 مگابایت

تعداد صفحات : 42

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری

برچسب ها : پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری , پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری , دانلود پاورپوینت خانواده درمانی ساختاری , پاورپوینت خانواده درمانی چیست , دانلود پاورپوینت خانواده درمانی چیست , دانلود خانواده درمانی ساختاری , خانواده درمانی ساختاری , روانشناسی اجتماعی , پاورپوینت روانشناسی اجتماعی , تحقیق خانواده درمانی ساختاری , دانلود تحقیق خانواده درمانی ساختاری , پروژه خانواده درمانی ساختاری , دانلو

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا شمارنده 20file.vcp.ir Real PR >